portret tonda

Jmenuji se Tonda Krejčí a vítám Vás na svých internetových stránkách, kde nabízím fotografické služby a prezentuji malou část tvorby. Věnuji se fotografickým žánrům, s kterými mám kromě solidní fotografické praxe i vlastní životní zkušenosti a hlubší prožitky. Na fotografiích to pak bývá docela dost dobře znát… Fotím rodinu, těhulky, děti, portréty, svatby, portréty, zvířecí miláčky aj. Pro organizace nabízím fotoreportáže z firemních akcí, dokumentaci výrobních i nevýrobních firemních procesů a produktů.

Fotografování mne provází celý život. Po určité pauze, kdy jsem pracoval převážně v technických profesích, se focení znovu věnuji profesionálně. Rád při focení poznávám nové lidi a různá prostředí, vítám nové výzvy a příležitosti. Svých zákazníků si velice vážím. Jsem rád, pokud svým klientům plně splním jejich očekávání nebo je ještě překonám. Působím v Opavě a okolí. V případě zajímavé nabídky mohu přijet téměř kamkoliv, jsem časově flexibilní, i když focení není mojí hlavní profesí.

Fotit jsem začal v předškolním věku dětskou Corinou, následovala otcova Flexareta, později přišel můj velice oblíbený Pentacon Six TL se sadou objektivů Zeiss a kinofilmový Olympus s pevnými skly. Aktuálně používám kvalitní digitální techniku Nikon. 

Ve fotografických začátcích jsem fotil nejvíce kamarádky v plenéru a v ateliéru, bavilo mne focení auto-moto sportu, přírody a krajiny. Postupně jsem prošel několika fotokluby, vystavoval jsem svoje snímky na klubových výstavách, obesílal fotosoutěže. Během studia v Praze jsem měl možnost setkávat se s významnými českými fotografy. Například vyslechnout si od pana doc. ing. Jiřího Všetečky, CSc. hodnocení svých fotografií bylo pro mne nezapomenutelnou školou fotografickou i lidskou.   

Jako mnoho fotografů, ani mne neminulo focení svateb, plesů, koncertů, maturit, tabel a dalších společenských nebo sportovních akcí. Po nástupu do praxe jsem mimo svoji hlavní technickou profesi pracoval jako fotograf ve strojírenských firmách. Fotil jsem výrobní procesy, stroje a zařízení, technické produkty, reportáže z firemních akcí aj. Více než desetiletá praxe firemního fotografa v době analogové byla pro mne dobrou zkušeností, na kterou jsem před několika lety navázal v současné době digitální. Ohlasy na moje fotografie jsou pozitivní, ale přesto se snažím neustále zlepšovat svoje fotografické dovednosti a znalosti i nabízené služby.